Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відбувся семінар «Докази і доказування у злочинах, скоєних з використанням Інтернет технологій»
Організований Національною школою суддів України 3 березня 2011 року в рамках використання інструменту інституційної розбудови TAIEX відбувся семінар «Докази і доказування у злочинах, скоєних з використанням Інтернет технологій». Участь у заході взяли більше 50 суддів з різних регіонів України. З доповідями виступили європейські та українські експерти.
Центральною темою обговорення було відносно молоде явище – «кіберзлочинність». Аналіз цього явища показав, що існує цілий спектр невирішених питань, і це, напевно, пов’язано з стихійним розвитком кіберпростору, з апріорною неможливістю його контролю. Оскільки, комп’ютерна злочинність носить яскраво виражений траснаціональний характер, то і боротися з нею необхідно на глобальному рівні. Саме тому, найболючішим питанням сьогодні залишається організація ефективної протидії кіберзлочинності. Ядром такої протидії має стати системна міждержавна взаємодія на рівні органів (інститутів), уповноважених вести боротьбу зі злочинцями, що використовують новітні інформаційно-телекомунікаційні технології.
Експерти, у своїх доповідях, звернули особливу увагу на електронні докази, тобто сліди протиправної дії (дані, інформація), що існують у кіберпросторі, зафіксовані на матеріальних носіях. Такі докази можуть бути знищені кіберзлочинцем з метою приховування своєї кримінальної діяльності, саме тому надзвичайно важливого значення набувають швидке реагування і оперативна протидія, що стають неможливими за відсутністю відповідних зв’язків, належної організації міждержавної взаємодії.
Незважаючи на велику кількість невирішених питань у сфері протидії кіберзлочинності необхідно зазначити, що в Україні ця тема привертає увагу окремих дослідників протягом останніх десятиліть. Створені та діють окремі державні інституції, зокрема, у лабораторії судових досліджень комп’ютерних та комунікаційних систем Київського науково-дослідного інституту судових експертиз сьогодні здійснюються майже усі відомі експертизи комп’ютерних і комунікаційних систем.