Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулася зустріч з експертом Нідерландів щодо аналізу стану функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень

11 березня 2011, 14:47

Відбулася зустріч з експертом Нідерландів щодо аналізу стану функціонування

Єдиного державного реєстру судових рішень

 

         10 березня 2011 року у конференц-залі Державної судової адміністрації України відбулася зустріч із короткостроковим незалежним експертом Проекту USAID «Україна: верховенство права» із Нідерландів  Річард Шерпензель (Dr. Richard Scherpenzeel).

         Також у зустрічі взяли участь представники Державної судової адміністрації України. Зокрема, начальник відділу інформаційних технологій та забезпечення ведення реєстру судових рішень Наталя Сердюк; заступник начальника управління – начальник відділу судової статистики, діловодства та архіву судів Антоніна Поліщук; головний спеціаліст сектору міжнародного співробітництва та взаємодії зі ЗМІ Інна Цимбал.

Під час зустрічі було обговорено діяльність Єдиного державного реєстру судових рішень, фактичні проблеми та потребу функціонування цього реєстру. 

Річард Шерпензель зауважив, що у Нідерландах також існує реєстр судових рішень, адміністратором якого є Вища рада юстиції. Щодо України, то, на думку експерта, необхідно узгодити критерії пошуку судових рішень у Єдиному державному реєстрі судових рішень.   

 

Довідково: «Україна: верховенство права» є проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Реалізація Проекту USAID «Україна: верховенство права» розпочалася в квітні 2006 року. Перший етап Проекту тривав 18 місяців, другий етап розпочався у жовтні 2007 року і триватиме до липня 2011 року. Проект спрямований на посилення верховенства права, а також підвищення рівня обізнаності суспільства про суть і про хід судово-правової реформи. Проект має дві основні мети: підвищення прозорості і підзвітності судової системи, а також ухвалення стратегії і здійснення реформи законодавства на основі верховенства права і боротьби з корупцією.

Для досягненнях своєї мети Проект тісно співпрацює з Секретаріатом Президента України, Міністерством юстиції України, Національною комісією із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Верховною радою України, Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України, Державною судовою адміністрацією України, Академією суддів України та ін.

Проектом означено виконання 5 завдань. Серед них — підвищення рівня правової обізнаності громадськості, а також рівня кваліфікації суддів і працівників судів і визначення проблем, негайне рішення яких сприятиме прозорості і підзвітності в судовій системі.