Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулося засідання робочої групи з фінансування судів

17 листопада 2010, 09:49

 

15-16 листопада 2010 року  в рамках Спільної програми Європейської Комісії та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» відбулося засідання робочої групи з фінансування судів.

На засіданні були присутні представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Ради суддів загальних судів, представники судових установ.  

Голова Державної судової адміністрації України Руслан Кирилюк, виступаючи на засіданні, відзначив, що суди як і будь-який елемент судової системи сьогодні змушені функціонувати в умовах обмежених ресурсів, котрі потрібно максимально ефективно використовувати. «Світова економіка швидше реагує на кризу, відтак, для нас цікавий досвід у питаннях фінансування судів у нинішній ситуації», - зауважив Руслан Кирилюк. Також Голова Державної судової адміністрації України наголосив, що сьогодні триває робота над уніфікацією інституту судового збору, котрим буде встановлено якісно нову систему оплати витрат на судочинство та подальшого витрачання цих коштів, що дозволить ефективніше здійснювати як фінансове планування, так і витрачання коштів та проводити відповідний контроль.

Під час засідання було обговорено європейський досвід фінансування судів у сучасних умовах державного фінансування, роль Ради суддів України у формуванні ново системи фінансування судів, проблеми та можливі шляхи рішення у фінансуванні судів у зв‘язку із набранням чинності Законом України «Про судоустрій та статус суддів», європейські моделі фінансування судів із врахуванням показників навантаженості суддів та якості роботи судів, виклики та рішення у фінансуванні комп‘ютеризації судів та інше.

Голова Ради суддів України Ярослав Романюк відзначив, що засідання робочої групи з фінансування судів є надзвичайно корисним на сьогодні, адже судова система працює в нових реаліях по новому закону, тому важливо почути досвід інших країн у вирішенні питань фінансування та обговорити актуальні питання, що вже мають вирішення в інших державах.

Довгостроковий експерт Спільної програми Європейської Комісії та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» Даймар Ліів, спинившись на проблемах фінансування установ судової системи Естонії, відзначив, що отриманий ним досвід дозволяє говорити, що найважливішим етапом вирішення питань фінансування є кооперація зусиль всіх зацікавлених органів та структур.

 

Спільна програма Європейської Комісії та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України»

Спільна програма розпочала діяльність у червні 2008 року та триватиме до грудня 2010 року (проект продовжено у зв‘язку із невикористанням коштів на рік). Бенефіціар Спільної програми - Вища рада юстиції України. Реципієнтами Спільної програми є – Державна судова адміністрація України, Академія суддів України, Міністерство юстиції України, Верховний суд України, Вищий адміністративний суд України, Вищий господарський суд України, Комітет з питань правосуддя ВРУ, Спілка адвокатів України, Рада суддів України, Національна комісія із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, ДП «Інформаційні судові системи».

Цілі та зміст – надання допомоги у процесі формування незалежної безсторонньої ефективної та професійної судової влади.

Проект має на меті сприяти вдосконаленню діяльності органів судівництва. Зокрема, проект спрямований на перетворення української судової влади в прозору, справедливу, доступну для всіх громадян судову систему, що ефективно та прозоро функціонує для громадян і громадянського суспільства, а також на удосконалення системи підвищення кваліфікації суддівських кадрів.