Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся тренінг «Управління конфліктами та стресами»

03 квітня 2010, 10:50

 

31 березня – 2 квітня 2010 року в м. Южний, Одеська область, відбувся тренінг «Управління конфліктами».

Тренінг проведено за сприяння проекту «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби» спільно із Державною судовою адміністрацією України та Академією суддів України.

 Учасниками тренінгу стали голови апаратів загальних судів Одеси та  Одеської області.

Протягом трьох днів учасники тренінгу обговорили сутність та природу конфлікту, роль керівника, як медіатора, у розв‘язанні конфліктних ситуацій, управління стресами, емоційну компетентність та інше.

Наразі, учасники заходу через конкретні приклади та розгляд конкретних, близьких кожному з них, життєвих ситуацій з‘ясували причини виникнення, анатомію та позитивні й негативні наслідки конфліктів, профілактика конфліктів та у комунікаціях з громадянами, суть та процедуру медіації у конфлікті, ролі та можливостях медіатора, способи реагування на стрес, стереотип у реагуванні на стрес та вихід із стресу.

Під час тренінгу також відбулося ряд практичних майстерень, під час котрих було відпрацьовано техніку поведінки у конфліктних ситуаціях, навички медіації, методи саморегуляції, проведені вправи на мобілізацію та відновлення сил, організацію здорового емоційного балансу. 

 

Довідка:

Проект розпочав діяльність у липні 2008 року та триватиме до грудня 2010 року. Виконавцем проекту є Консорціум на чолі із WYG international. Бенефіціарами проекту є Верховний суд України та Міністерство юстиції України. Реципієнтами – Державна судова адміністрація України, Академія суддів України та Державна виконавча служба України.

Проект має на меті сприяти вдосконаленню діяльності органів судівництва. Зокрема, проект спрямований на вдосконалення діяльності Голів судів в сфері управління судами та персоналом, підвищення прозорості функціонування судової системи, удосконалення діяльності судів шляхом зменшення навантаження, забезпечення проведення навчальних тренінгів для Голів та працівників апаратів судів, удосконалення системи підвищення кваліфікації суддівських кадрів.

В рамках проекту також передбачається підтримка у розробленні проектів законів та підзаконних актів, удосконалення законодавчої бази у сфері судівництва, проведення навчання цільових груп, розроблення та виготовлення інструкцій з питань управління судами та виконання судових рішень, зміцнення відповідних навчальних закладів.

Досягнення означеної мети проекту передбачається через проведення оцінки існуючих проблем у сфері судівництва,  проведення семінарів, у разі потреби внесення змін та розробка інших нормативно-правових актів, обмін досвідом у сфері здійснення правосуддя.

Проект реалізовуватиметься через навчання Голів судів, керівників апаратів судів, помічників суддів, загальних судів першої інстанції, загальним числом 136 судів, оскільки саме суди такої юрисдикції складають найбільшу частину судової системи, мають найбільший обсяг роботи та розглядають справи в усіх областях права. Для проведення навчання обрано чотири регіони України, де відбуватимуться пілотні проекти, зокрема, це Київська, Харківська, Львівська та Одеська області.