Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обговорено адміністрування в місцевих судах України
28-29 січня 2010 року в м. Києві відбувся міжнародний семінар: Адміністрування в місцевих судах України. Семінар організовано Державною судовою адміністрацією України за підтримки проекту TAIEX та фінансування Європейської Комісії.
У семінарі взяли участь представники апаратів місцевих судів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, міжнародні експерти, зокрема, голова Апеляційного адміністративного суду Гётенбурга, Швеція Горан Бодін, керівник апарату Римського окружного суду з нагляду за виконанням покарань Даріо Квінтавалле, головний адміністратор, керівник апарату Окружного суду Вестманланда, Швеція Ева Сйолунд.
Протягом двох днів учасники семінару ознайомляться із управлінням судами в Україні, кадровим, фінансовим управлінням, системою діловодства в судах Швеції, Італії.
Зокрема, система судоустрою та система адміністрування в судах Швеції дуже подібна до української моделі, проте в Італії система судоустрою зовсім інша. Адже в Італії суддею може бути і прокурор, є судове правління (подібно до Ради суддів України) призначає голів судів та прокурорів, утворено суд з нагляду за виконанням покарань, судова адміністрація є департаментом Мін‘юсту та інше.
Також під час заходу було обговорено європейські інструменти самооцінювання в управлінні якістю в державному секторі, стратегічне планування в суді, розвиток та впровадження інформаційних технологій в роботі судів, зв‘язки з громадськістю та ЗМІ в судах.
Учасники семінару розглянули та навчились складати картки для опитувань та спинились на найактуальніших проблемних питаннях, що виникають під час адміністрування в судах в Швеції, Італії та Україні.
Із матеріалами семінару, презентованими міжнародними експертами, можна ознайомитися на веб-сайті Державної судової адміністрації України у рубриці «Міжнародна діяльність», підрубрика «Міжнародні проекти».
Довідка:
Європейський інструмент інституціональної розбудови TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) – інструмент зовнішньої допомоги Європейського Союзу, що надається з метою розбудови інституційної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу.
Проект TAIEX це короткострокова технічна допомога на вимогу країни бенефіціара з конкретних питань. Зокрема, семінари в Україні, відрядження експертів з країн-членів ЄС до України, навчальні візити до країн членів ЄС та участь у семінарах та зустрічах спеціалістів, які призначені сприяти налагодженню й застосуванню законодавства ЄС у країні-бенефіціарі та інше. В Україні використання ТAIEX розпочалося з 2006 року.
TAIEX є інформаційним центром і посередником, він збирає та забезпечує доступ до необхідної інформації: це бази даних європейських експертів у різних галузях, план-графік семінарів, засідань робочих груп тощо. ТAIEX надає бази даних для прискорення та моніторингу процесу впровадження законодавства ЄС та для визначення нових потреб у технічній допомозі. ТAIEX може бути використаний як окремий захід або впорядкована низка заходів упродовж тривалого періоду, якщо інші інструменти технічної допомоги на цей час недоступні.