Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підготовка Тіньового звіту - важливий крок в інтеграції України до ЄС

30 жовтня 2024, 14:45

Заступник Голови Вищої ради правосуддя Дмитро Лук’янов взяв участь у заході «Український шлях до ЄС: Ключові висновки з Тіньового звіту щодо розділу 23 «Правосуддя та основоположні права» та Другої двосторонньої сесії Україна-ЄС щодо розділу 23 (Кластер 1 «Основи процесу вступу до ЄС»)».

Під час свого виступу Дмитро Лук’янов високо оцінив рівень підготовки Тіньового звіту, який містить статистику та аналітику, важливу для євроінтеграційних процесів України.

Заступник Голови Вищої ради правосуддя також підкреслив ретельність підготовки української делегації до переговорного процесу за розділом 23 «Правосуддя та основоположні права» у Брюсселі, результативність якого досягнута завдяки плідній та злагодженій співпраці органів та установ системи правосуддя та Конституційного Суду України.

Серед питань, порушених у межах переговорного процесу, особливу увагу приділили забезпеченню сталого розвитку всіх ключових інституцій судової влади, включно з Вищою радою правосуддя, яка відіграє важливу роль у реалізації багатьох процесів у цьому напрямку.

Дмитро Лук’янов вкотре підкреслив важливість безперервної діяльності Вищої ради правосуддя, конституційні повноваження якої є необхідними для стабільного функціонування судової системи України. 

Нагадаємо, що Тіньовий звіт – це  перший звіт, підготовлений коаліцією громадських організацій на чолі з Лабораторією законодавчих ініціатив. З огляду на наявну багаторічну експертизу, знання та досвід неурядові організації розподілили підготовку звіту за окремими сферами так: Лабораторія законодавчих ініціатив – “Судова реформа”; “Адвокат майбутнього” – “Реформа прокуратури” та “Реформа адвокатури”; Асоціація правників України – “Реформа юридичної освіти”; “Трансперенсі Інтернешнл Україна” – “Боротьба з корупцією”; Центр прав людини ZMINA – “Захист основоположних прав та свобод”.

Цей звіт містить аналіз прогресу, досягнутого Україною за кожною сферою, з червня 2023 року до липня 2024-го. Інформація щодо досягнутого прогресу за відповідними напрямами протягом серпня 2024 року, що не відображена безпосередньо в тексті звіту, подана в окремому додатку до нього. У звіті також представлено дані за попередні періоди (до червня 2023 року), якщо вони зберігають свою актуальність у звітному періоді, є необхідними для демонстрації досягнутого прогресу чи обґрунтування причин відсутності очікуваних результатів. Цей звіт відповідає структурі розділу 23 згідно зі Звітом Європейської комісії щодо України у 2023 році. Короткий огляд проблем і рекомендацій для їхнього розв’язання також наведено в окремому додатку до цього звіту.

Тіньовий звіт підготовлено за підтримки Проєкту Європейського Союзу “Право-Justice”.

Вища рада правосуддя