Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відбулася робоча зустріч керівництва Державної судової адміністрації України з представниками Проєкту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні («Право-Justice III»)» та Представництва ЄС в Україні.
Варто зазначити, що цій події передувало засідання керівного комітету Проєкту ЄС «Право-Justice III», серед учасників якого були і представники ДСА України. Нагадаємо, на заході було презентовано ключові результати третьої фази Проєкту ЄС «Право-Justice» (йдеться про перше півріччя 2024 року); підбито підсумки співпраці міжнародних партнерів з органами влади у сфері юстиції та судової системи України. Засідання керівного комітету Проєкту ЄС «Право-Justice III» відбулося 11 липня 2024 року.
12 липня 2024 року до Державної судової адміністрації України завітали: програмний та політичний спеціаліст Представництва Європейського Союзу в Україні (Франція) Албан Біосса, керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice III» (Україна) Оксана Цимбрівська, головна експертка з питань модернізації судів Проєкту ЄС «Право-Justice III» (Україна) Світлана Майструк.
Відбулася двостороння зустріч, на якій Державну судову адміністрацію України представляли: т. в. о. Голови ДСА України Максим Пампура, заступниця Голови ДСА України Ольга Булка, заступник Голови ДСА України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельніков, директор департаменту інформаційних технологій ДСА України Олексій Білаш, завідувачка сектору міжнародного співробітництва ДСА України Олена Ігнатченко.
Ukraine Facility Plan – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС. Містить 69 реформ, серед яких – реформа судової системи. Одним з її напрямів є цифровізація правосуддя. Наразі через співпрацю з Міністерством цифрової трансформації України та завдяки міжнародним партнерам і зокрема Проєкту ЄС «Право-Justice» ДСА України забезпечує заходи з метою удосконалення та оновлення модулів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Модернізація ЄСІТС – запорука успішності реформи.
Щодо результатів напрацювань з міжнародними партнерами т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура інформував: «У першому півріччі 2024 року спільно з Проєктом ЄС «Право-Justice» в межах Першого етапу було завершено роботу над одним із модулів ЄСІТС – «Єдиним державний реєстром виконавчих документів».
Також у ході двосторонньої зустрічі було обговорено результати співпраці щодо підготовки нормативів кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення. «Звичайно, затверджувати Нормативи – це функціонал Вищої ради правосуддя. Але Проєкт ЄС «Право-Justice» допоміг консультативно, орієнтуючи на те, як це працює в європейських країнах», – зауважив т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура.
Учасниками засідання було проаналізовано результати спільних напрацювань. Представниками ДСА України попередньо озвучено подальші кроки, що потребують підтримки міжнародних партнерів і зокрема Проєкту ЄС «Право-Justice».
Програмний та політичний спеціаліст Представництва Європейського Союзу в Україні (Франція) Албан Біосса запевнив, що міжнародні партнери готові ознайомитися з цими потребами та розглянути детальний перелік, який ДСА України підготує та надасть.
Сторони подякували одна одній за плідну співпрацю та домовилися продовжувати її.