Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області визнав жителя м. Старокостянтинів винним у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, та призначив йому 10 років позбавлення волі. На користь матері загиблого стягнув з нього 250 000 гривень моральної й 10 491 гривню матеріальної шкоди, на користь місцевої лікарні – 6 544 гривні витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
За вироком суду 27 квітня 2021 року у Старокостянтинові під час спільного розпивання алкоголю обвинувачений «на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин» не менше восьми разів ударив свого гостя кулаками по голові. Від тяжкої внутрішньочерепної травми чоловік помер 29 квітня у лікарні.
Під час судового розгляду справи обвинувачений заперечив свою причетність до злочину. За його версією, товариш прийшов до нього вже побитий. Він завів його на кухню, де той випив стопку горілки, упав і заснув. Мати з подругою, які навідалися до нього увечері, просили викликати швидку, однак він зробив це лише наступного дня, бо думав, що той сам отямиться і розповість, хто його побив.
За свідченнями медиків, за умови своєчасного виклику швидкої допомоги потерпілого можна було б урятувати.
Проаналізувавши докази, суд дійшов висновку, що вина старокостянтинівця в інкримінованому злочині доведена. Натомість твердження і доводи обвинуваченого та його захисника про невинуватість та недоведеність його вини належними й допустимими доказами – визнав неспроможними й спрямованими на уникнення відповідальності за вчинений злочин, користуючись насамперед відсутністю очевидців.
При призначенні покарання, суд врахував, що обвинувачений має непогашені судимості, раніше судимий за злочин проти життя і здоров’я, удруге вчинив аналогічний злочин, своєї вини не визнав, не відшкодував завдану шкоду, не працює, зловживає спиртними напоями та порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, думку потерпілої про призначення йому найсуворішого покарання.
Обставинами, що обтяжують покарання, суд визнав вчинення кримінального правопорушення у стані алкогольного сп’яніння та рецидив злочину. Обставин, що пом’якшують покарання – не встановив.
«…суд приходить до висновку призначити покарання у виді позбавлення волі в максимальному розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 121 КК України», – йдеться у вироку.
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.