Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
2 липня 2024 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук провів чергову координаційну онлайн-зустріч із командою проєкту Європейського Союзу "Право-Justice" – керівницею Проєкту Оксаною Цимбрівською, керівником компоненту "Судова влада і судова реформа" Володимиром Чабаном, головною експерткою з питань судової реформи Ольгою Срібняк, головною експерткою з питань модернізації судів Світланою Майструк, головною експерткою з питань відповідальності за міжнародні злочини Анною Стахановою, керівницею компоненту "Виконання судових рішень і захист прав власності" Іриною Жаронкіною та головним експертом з питань євроінтеграції компоненту "Підтримка процесу євроінтеграції у секторі юстиції" В’ячеславом Толковановим.
Під час зустрічі обговорено актуальні питання проведення початкової (спеціальної) підготовки суддів першої інстанції із числа тих, які нещодавно були призначені, оскільки є запит від цих суддів до Школи. Йшлося про надання рекомендацій Проєкту та участь експертів у розробці матеріалів, а також можливість сприяння Проєкту процесам підготовки та випуску Школою посібника для новопризначених суддів, який допоможе їм швидше та якісніше інтегруватися у судовий процес. Увагу також було приділено важливому питанню щодо залучення Проєкту до діяльності Навчальної лабораторії з вивчення права ЄС, зокрема організації навчальних курсів з вивчення права ЄС та навчальних візитів до Суду справедливості Європейського Союзу.
Крім того, були обговорені й інші пріоритетні напрями співпраці Національної школи суддів України та проєкту ЄС "Право-Justice". Серед них – підготовка працівників апарату судів з питань Кримінального процесу в міжнародних судах і трибуналах; підготовка суддів загальної юрисдикції і апеляційних судів та працівників апаратів судів з питань злочинів агресії та геноциду за міжнародним правом; підготовка суддів та працівників апаратів судів щодо роботи з вразливими особами в суді (міжнародні стандарти та національний досвід в умовах війни); підготовка суддів з питань роботи з вразливими свідками під час розгляду справ щодо воєнних злочинів та з питань верховенства права та суддівської етики; підготовка суддів та помічників суддів щодо Закону про адміністративну процедуру.
Учасники зустрічі домовилися про координацію зусиль у питаннях підготовки та реалізації озвучених пріоритетних напрямів співпраці.
Від Національної школи суддів України у зустрічі також брали участь начальниці відділів Любов Гончар і Катерина Леонтович, заступниці начальника відділу Вікторія Семенюк та Діана Сніцаренко, суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, викладач НШСУ Максим Ходаківський.