Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
18 квітня 2024 року у змішаному форматі розпочалася робота другого засідання Технічного комітету регіонального проєкту РЄ/ЄС "Доступ жінок до правосуддя: імплементація стандартів Ради Європи у сфері гендерної рівності та боротьби з насильством щодо жінок" (PGG III) (Проєкт), що реалізується в рамках програми “Партнерство заради належного врядування ІІІ" (Програма).
Від Національної школи суддів України участь у заході беруть проректор Наталія Шукліна та начальник відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Тетяна Фулей.
Засідання розпочав заступник Голови Офісу зв’язку Ради Європи з Європейським Союзом Гумберт де Бьюлє, відзначивши важливу роль Ради Європи у співпраці з Європейським Союзом, як основним інституційним партнером, з яким Рада Європи співпрацює на різних рівнях, зокрема, програми "Партнерство заради належного врядування ІІІ".
Спеціалістка з питань програмного забезпечення (DG NEAR) Вергінія Сесілль Фернандес де Лігер акцентувала увагу на тому, що Програма є результатом чудової співпраці між Радою Європи та Європейським Союзом, а також наголосила на меті третього етапу Програми, а саме посилення принципів правовладдя в країнах Східного партнерства, що означає, зокрема, захист прав вразливих груп включно з жінками.
Голова підрозділу відділу з питань розбудови потенціалу та співпраці, гендерної рівності Ради Європи Марта Бецера підкреслила важливу роль Керівного комітету, який слугує майданчиком для отримання стратегічних порад від представників країн-членів Східного партнерства, а також для підбиття підсумків діяльності та наступних кроків задля реалізації регіонального проєкту.
Учасники заходу доповіли про результати, яких вже досягнуто щодо покращення доступу жінок до правосуддя, та висловили своє бачення щодо того, як Проєкт має просуватися на наступному етапі реалізації.
Надаючи слово представникам Національної школи суддів України, модератор заходу – керівник Проєкту Данко Руніч відзначив важливість нещодавно проведеного у Львові семінару для суддів місцевих загальних судів "Питання доступу жінок до правосуддя в рамках ґендерної компетенції судді. Цивільні аспекти", який відбувся в рамках Програми Ради Європи "Наставництво для фахівців у галузі права щодо доступу жінок до правосуддя" на запит одного з учасників, який є представником від України в Менторській програмі.
Проректор Наталія Шукліна у своїй промові подякувала Раді Європі від Національної школи суддів України за організацію цього заходу та відзначила його важливість, оскільки питання, які обговорюються в рамках цього засідання є безперечно актуальними для України, яка наразі перебуває у стані війни.
Начальниця відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Тетяна Фулей, яка є координатором реалізацій положень Проєкту в навчальний процес Національної школи суддів України, у виступі відзначила виклики, які є на окупованих територіях, а також наголосила на аспектах, які стосуються проблеми методичних заходів в контексті Менторської програми.
У межах засідання також відбудеться Перша зустріч регіональної мережі інституцій з навчання суддів країн Східного партнерства, під час якої будуть обговорені напрямки в створенні Регіональної мережі з питань гендерного підходу інституцій з навчання суддів країн Східного партнерства, проведено вокршоп з питань розробки покрокової стратегії створення мережі інституцій з навчання суддів та методології роботи мережі тощо.