Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 квітня – 30 червня 2024 року Національна школа суддів України спільно з Проєктом Ради Європи "HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України в тому числі під час війни", Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України, Тренінговим центром прокурорів проводять курс Програми Ради Європи HELP “Етика для суддів, прокурорів та адвокатів”.
Курс HELP "Етика для суддів, прокурорів та адвокатів" розкриває в інтерактивний спосіб ключові концепції та принципи, міжнародних та європейських (РЄ та ЄС) правових стандартів, а також відповідну судову практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) і Суду справедливості Європейського Союзу. Він спрямований на поглиблення знань і розуміння професійних інструментів і на розвиток рефлексивних навичок, на основі практичних прикладів, для вирішення етичних дилем під час виконання професійних обов’язків. Онлайн-курс HELP включає основні міжнародні стандарти для кожної професії (наприклад, Бангалорські принципи), а також, на рівні Ради Європи, стандарти та рекомендації, на які посилаються матеріали Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ), відповідні висновки Венеційської комісії та відповідні висновки (Rule of Law Checklist), та висновки видані Консультативною радою європейських суддів (CCJE) і Консультативною радою європейських прокурорів (CCPE), а також відповідну судову практику ЄСПЛ. На рівні ЄС він містить відповідні рамки ЄС, включаючи статтю 47 Хартії ЄС про основні права та судову практику СЄС, а також посилання на ініціативи ЄС для зміцнення верховенства права, такі як звіти щодо верховенства права в ЄС та Механізм верховенства права.
Національна адаптація курсу
Курс досліджує етичні стандарти поведінки суддів, прокурорів та адвокатів, а також вивчає відповідне правове регулювання на національному рівні. Під час проходження національного курсу учасники матимуть можливість поглибити свої теоретичні знання законодавства, що регулює питання етичних засад суддів, прокурорів та адвокатів; основні принципи професійної етики та поведінки суддів, прокурорів та адвокатів; основні вимоги до професійної поведінки та до позаслужбової поведінки судді, прокурора та адвоката; взаємовідносини судді, прокурора та адвоката між собою та з органами державної влади і органами місцевого самоврядування, з правоохоронними органами, із засобами масової інформації; взаємовідносини у колективах, з підпорядкованими працівниками, керівництвом, громадянами.
Окрему увагу під час проходження курсу буде приділено відповідальності за порушення професійної етики та поведінки суддів, прокурорів та адвокатів (дисциплінарній, адміністративній, кримінальній). На основі аналізу практики Вищої ради правосуддя, Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, а також Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, розроблено практичні кейси щодо дотримання професійної етики та поведінки суддями, прокурорами та адвокатами під час здійснення професійних обов’язків та у позаслужбовий час.
Метою даного курсу є підвищення професійної компетенції суддів, прокурорів та адвокатів щодо дотримання правил професійної етики.
Завдання курсу: закріпити та поглибити знання з суддівської, прокурорської та адвокатської етики з урахуванням міжнародних стандартів та національного законодавства України; удосконалити практичні навички здійснення суддями, прокурорами та адвокатами своїх професійних обов’язків із дотриманням принципів верховенства права та законності, доброчесності, справедливості, неупередженості, визначення морально-етичних стандартів внутрішньої та зовнішньої комунікацій, а також забезпечення поведінки поза службою з урахуванням правил професійної етики, дисциплінарної та судової практик у цій сфері; опанувати механізми запобігання проявам корупції та недопущення створення будь-яких проявів корупції, недоброчесності; зміцнення поваги до авторитету до суддів, адвокатів та органів прокуратури, додержання загальносуспільних моральних цінностей, що сприятиме підвищенню рівня довіри громадян до суддів, адвокатів та органів прокуратури;
Запуск курсу відбудеться 17 квітня 2024 року у Київській області offline. Кількість суддів-учасників – 20. Метою заходу із запуску курсу є ознайомлення учасників з темою курсу і платформою HELP, сторінкою курсу на якій група буде проходити курсу за підтримки тьюторів.
Зацікавлені учасники повинні бути присутніми на стартовому заході; взяти на себе зобов'язання пройти та завершити онлайн курс з тьютором (приблизно 1-2 години навчання на тиждень); зареєструватися на захід; мати ноутбук/планшет/смартфон для доступу до платформи електронного навчання HELP.
Тьютори курсу:
Координатор курсу від НШСУ: Тамара Закревська, заступниця начальника відділу підготовки викладачів(тренерів), номер телефону: 050 971 14 99, e-mail: zakrevskato@ukr.net
Для участі зареєструйтесь за посиланням до 4 квітня 2024 року.
Склад учасників буде формуватися на конкурсній основі (з урахуванням спеціалізації, досвіду участі в курсах HELP, гендерної рівності та рівномірного регіонального представництва).