Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Особою, яка постраждала від торгівлі людьми є будь-яка людина, яка стала об’єктом торгівлі людьми і має відповідний статус.
Для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми необхідно:
Загальний строк проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, не може перевищувати місячний строк з дня проведення співбесіди з особою у місцевій державній адміністрації.
Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до 2 років. Строк дії статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, може бути продовжено за поданням адміністрації не більш як на один рік.
Права особи, яка постраждала від торгівлі людьми
Особа, якій встановлено такий статус має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:
Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім перелічених вище прав, має також право на:
Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб.
Якщо існують обґрунтовані підстави вважати, що життю, фізичному чи психічному здоров’ю або свободі та недоторканності особи, яка постраждала від торгівлі людьми та є іноземцем, загрожуватиме небезпека у разі повернення її в країну походження, цій особі може бути продовжено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Це є підставою для одержання дозволу на перебування на території України до припинення таких обставин.
Особа, якій надано право на перебування в Україні та яка безперервно проживала на території України протягом трьох років з дня встановлення їй статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на отримання дозволу на імміграцію.
Надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:
Заклади допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми
Особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть бути направлені до одного з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
З метою надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі дітьми, вони можуть влаштовуватися до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей з метою надання психологічної допомоги та забезпечення реабілітації.
Умови перебування та надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, діючою мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей регулюються положеннями про зазначені заклади.
Повернення в Україну громадян України, які постраждали від торгівлі людьми
Дипломатичні представництва та консульські установи України у разі необхідності забезпечують громадян України відповідними документами для повернення в Україну, надають необхідну консультаційну і правову допомогу та вживають необхідних заходів щодо їх повернення в Україну.
У разі відсутності у громадян України, які постраждали від торгівлі людьми, коштів для повернення в Україну дипломатичні представництва та консульські установи України сприяють поверненню їх в Україну.