Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 21 лютого 2024 року наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі стане обов’язковою для всіх юридичних осіб приватної форми власності, які беруть участь в цивільних та адміністративних справах.
Це передбачено Законом України № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
19 лютого 2024 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 9 квітня 2024 року, відсторонила від здійснення правосуддя суддю Болградського районного суду Одеської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення двох суддів на посади до місцевих судів:
ВРП розглянула матеріали щодо звільнення суддів за загальними обставинами.
Рада вирішила звільнити 9 суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку:
Також ВРП звільнила Малашину Юлію Богданівну з посади судді Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області у зв’язку з поданням заяви за власним бажанням.
ВРП вирішила зупинити розгляд двох заяв суддів про звільнення у відставку, а саме: Кіхтенка Сергія Олександровича – про звільнення з посади судді Богуславського районного суду Київської області та Масло Інни Валентинівни – про звільнення з посади судді Вищого адміністративного суду України.
22 лютого 2024 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про переведення суддів Вищого адміністративного суду України на посади до Шостого апеляційного адміністративного суду, а саме:
Про це сказав Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик під час робочої зустрічі з експертами проєкту ЄС «Право-Justice III».
Під час зустрічі, у якій взяли участь члени ВРП, сторони обговорили напрями співпраці в процесі європейської інтеграції, а також потребу здійснення аналізу національного законодавства на відповідність праву ЄС.
Визначені три основні напрямки співпраці: переклад рішень Суду Європейського Союзу (Люксембург), Європейського суду з прав людини, актів права ЄС та надання експертних коментарів до них; проведення тренінгів / навчання для членів ВРП та співробітників секретаріату ВРП щодо застосування / тлумачення рішень цих судів; аналіз українського законодавства у світлі актів права ЄС, підтримка ВРП та надання іншої необхідної допомоги в рамках переговорного процесу за Розділом 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи».
Відповідна інформація доступна у розділі «Діяльність» – «Акти Вищої ради правосуддя» за посиланням: http://surl.li/qvcak
Обравши вид документу, можна ознайомитися з окремими думками членів ВРП з 2015 року.