Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це сказав Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик під час відкриття орієнтаційного семінару для членів Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника та дисциплінарного інспектора, який проходить з 29 січня до 2 лютого 2024 року у Києві.
Григорій Усик нагадав, що ВРП успішно сформувала повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка відновила процедуру добору суддів на вакантні посади до судів в Україні.
19 жовтня 2023 року після дворічної перерви відновлено дисциплінарну функцію Ради. З 1 листопада 2023 року проведено авторозподіл 14639 скарг, дисциплінарне провадження в яких не завершено попереднім складом Ради, та тих, які надійшли з 5 серпня 2021 року до 26 січня 2023 року.
Розпочато виконання наступного завдання – формування служби дисциплінарних інспекторів.
7 грудня 2023 року ВРП утворила Конкурсну комісію для проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника та дисциплінарного інспектора, до складу якої увійшли три представники за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи, та три члени Вищої ради правосуддя.
Григорій Усик зауважив, що 15 грудня 2023 року ВРП оголосила конкурс на зайняття посад керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника та дисциплінарного інспектора. Прийом документів завершується 31 січня 2024 року. Проте Голова ВРП висловив пересторогу щодо можливої необхідності продовження терміну прийняття документів на 14-15 днів.
Голова ВРП також повідомив, що станом на 26 січня 2024 року зареєстровано 95 заяв від кандидатів на зайняття посади дисциплінарних інспекторів. Зі вказаної кількості кандидатів 37 одночасно претендують на зайняття посади заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів та дисциплінарних інспекторів. Виключно на зайняття посади заступника СДІ – 8 кандидатів. При цьому не надійшла жодна заява про зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів. На думку очільника ВРП, однією з причин ненадходження заяв від кандидатів на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів можуть бути високі кваліфікаційні вимоги до кандидатів на цю посаду, встановлені законом.
Григорій Усик сказав: «Сподіваюся, що конкурсні процедури пройдуть успішно і протягом п’яти-шести місяців Вища рада правосуддя зможе сформувати Службу дисциплінарних інспекторів».
Секторальний менеджер Представництва Європейського Союзу в Україні Албан Біосса зазначив, що рівень довіри до інституту дисциплінарних інспекторів з боку суспільства має бути високим, адже від діяльності цієї служби залежатиме, зокрема, рівень довіри до судової влади.
Директор Офісу демократії та врядування Місії USAID в Україні Марк Еллінгстад висловив сподівання, що Україна, яка впроваджує європейські стандарти у боротьбі з корупцією, а також європейські і євроатлантичні цінності, стане більш привабливою для інвестицій. Він запевнив у підтримці реформ, які проводяться в судовій системі України, зокрема у проведенні успішного відбору професійних і доброчесних кандидатів на посади дисциплінарних інспекторів.
Під час семінару, організованого за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх», Проєкту ЄС «Право-Justice», Представництва Європейського Союзу в Україні, обговорені пропозиції щодо створення проєкту регламенту ККСДІ та проєкту положення про проведення конкурсу. Міжнародні експерти поділяться досвідом щодо найкращих практик організації таких конкурсів, зокрема стосовно інструментів і методологій тестування професійної компетентності кандидатів на посади дисциплінарних інспекторів.