Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 січня 2024 року колегія суддів з розгляду кримінальних справ Закарпатського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу адвоката в інтересах підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 258 («Терористичний акт») Кримінального кодексу України, на ухвалу слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 17 листопада 2023 року.
Суд першої інстанції обрав відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави, строком до 60 (шістдесят) днів, а саме до 13 лютого 2024 року.
З матеріалів справи відомо, що 15 грудня 2023 року підозрюваний, будучи наділеним відповідним правовим статусом та правами і обов`язками, визначеними Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", разом з іншими депутатами прибув на засідання 24 сесії Керецьківської сільської ради VIII скликання. Перебуваючи на вказаному засіданні намагався вплинути на її керівництво та інших депутатів з метою прийняття рішень чи вчинення або не вчинення ними певних дій, які він вважав за необхідне, однак не досяг бажаного результату. Після цього одноосібно залишив приміщення сесійної зали Керецьківської сільської ради. Однак через деякий час повернувся до сесійної зали, де продовжувалось засідання ради, та, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з прямим умислом, витягнув з кишень своєї куртки три вибухові пристрої, схожі на гранати, та кинув на підлогу у проході між президією ради та першим рядом депутатських крісел, після чого відбулось три вибухи. Внаслідок вибухів тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості отримали 23 особи, присутні у сесійній залі.
Апеляційний суд постановив: апеляційну скаргу адвоката підозрюваного залишити без зміни, а ухвалу слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 17 листопада 2023 року – без зміни.
Зазначимо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.