Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
1 грудня Проєкт ЄС "Право-Justice" організував конференцію "Модельні суди України 2022-2023: напрацювання воєнного часу" та відзначив суди, які впроваджували модельні рішення в умовах війни.
Відкриваючи конференцію, Євген Синельников, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, відзначив напрацювання Ініціативи "Модельні суди".
"Починаючи з 2018 року, Проєкт ЄС "Право-Justice" докладає багато зусиль для розвитку судового адміністрування в Україні, покращення доступу до правосуддя, впровадження кращого міжнародного досвіду. Як результат, позитивний ефект від реалізації модельних рішень уже помітний у багатьох судах", – зазначив Євген Синельников.
Юлія Бокова, членкиня Вищої ради правосуддя, подякувала Проєкту за довготривалу співпрацю, особливо у часи складних викликів.
"Завдяки ефективній роботі Проєкту щодо підтримки судової системи, українські суди посилили свої спроможності у наданні якісних судових послуг. Вони уже не перший рік працюють над впровадженням модельних рішень у різних сферах судового менеджменту в межах Ініціативи "Модельні суди"", – сказала Юлія Бокова.
Тетяна Гребенюк, членкиня Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області, привітала розширення спільноти та висловила сподівання на її подальше зростання.
"Ініціатива "Модельні суди" стала голосом спільноти. Рішення, які впроваджувалися в межах Ініціативи, показали свою користь та ефективність для суддів, працівників судів, відвідувачів суду. Тому Рада суддів України підтримуватиме поширення напрацювань Ініціативи та докладатиме зусиль до посилення співпраці серед її учасників", – наголосила Тетяна Гребенюк.
Максим Пампура, в.о. голови Державної судової адміністрації України, своєю чергою, відзначив напрацювання Ініціативи та її внесок у покращення якості надання судових послуг та роботи судів загалом.
"Важко переоцінити роль кожного працівника суду у підтримці функціонування судової системи на належному рівні. Водночас, без внеску партнерів забезпечити доступ до правосуддя в умовах війни було би ще важче. Одним з таких важливих партнерств для судової системи, формування спільноти однодумців судового адміністрування стала Ініціатива "Модельні суди". Сьогоднішні презентації є тому свідченням", - наголосив Максим Пампура.
У свою чергу, Павло Малихін, голова Служби судової охорони, зауважив, що доступ до правосуддя, функціонування судової системи навіть у складних умовах є надважливим. Тому Служба судової охорони докладає максимум зусиль, щоб забезпечити безпеку суддів, працівників та відвідувачі суду.
Оксана Польна, директорка Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, підкреслила важливість співпраці з Проєктом, адже напрацювання Ініціативи "Модельні суди" широко використовуються тренерською спільнотою НШСУ.
Анна Адамcька-Галлант, міжнародна головна експертка, керівниця компоненту Судова реформа Проєкту ЄС "Право-Justice", наголосила, що судова система України уже не перший рік демонструє свою ефективність та стійкість, справляючись з такими складними викликами, як пандемія та повномасштабне вторгнення.
"Суди продемонстрували свою готовність працювати в неймовірно важких умовах, аби забезпечити відправлення правосуддя. Кожен працівник суду докладав титанічних зусиль, щоб система функціонувала, а громадяни могли отримувати якісні судові послуги", - сказала Анна Адамcька-Галлант.
Відзнаки Ініціативи "Модельні суди" отримали суди у таких категоріях:
Доступ до правосуддя в умовах війни:
Доступ до правосуддя та інновації судового адміністрування в умовах війни:
Доступ до правосуддя та організація роботи суду в умовах війни:
Організація роботи суду в умовах війни:
Організація роботи суду та управління персоналом в умовах війни:
Судова комунікація воєнного часу:
Управління персоналом в умовах війни:
Сервіси для вразливих осіб у суді:
Сервіси для вразливих осіб та служба волонтерів у суді:
Презентації судів-учасників конференції будуть доступні на онлайн-платформі "Модельні суди: Майданчик добрих практик".