Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Мешканець Хмельницького району Хмельницької області спілкувався за допомогою месенджера із представником фсб рф, який бере участь у бойових діях проти Збройних Сил та інших військових формувань України й здійснює збір інформації військового характеру, та запропонував йому за грошову винагороду передавати важливу інформацію.
У квітні 2022 року обвинувачений, як встановило слідство, передав ворогу координати дислокації ряду місцевих військових частин та резервуарів для зберігання паливно-мастильних матеріалів. Також надіслав фотозображення власноручно виконаної рукописної схеми плану наступу збройних сил російської федерації на Хмельницький та найвигідніший маршрут їх руху при здійсненні наступу.
Крім того, у травні 2022 року чоловік продовжив свою злочинну діяльність й, отримавши чергове завдання, з салону власного автомобіля відзняв периметри двох військових частин, контрольно-пропускні пункти, стоянку автомобілів, особовий склад, який несе військову службу в добовому наряді. Відео переслав представнику рф. Цього ж місяця обвинувачений передавав фсб відомості про пересування залізничним полотном потягу зі зброєю, а також докладну інформацію про сам шляхопровід, окрім того зафіксував та передав ворогу відео і фото конструкцію автомобільного моста, а також прилеглу місцевість.
Збір та передача таких даних завдали шкоду обороноздатності й економічній безпеці України, оскільки знизили ступінь захищеності території військових частини, підвищили їхню диверсійну уразливість, могли призвести до загрози життю і здоров’ю військовослужбовців та членів їх родин, а також до пошкодження електричних контактних мереж, верхньої будови колій та стрілочних переводів, як наслідок - до припинення логістичного сполучення з іншими регіонами України.
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області всебічно, повно та неупереджено дослідив та оцінив численні докази, надані сторонами кримінального провадження.
Дії обвинуваченого суд кваліфікував за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України як умисні дії, які виразилися у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду обороноздатності, державній та економічній безпеці України: наданні представнику іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненому в умовах воєнного стану.
Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні злочину та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років із конфіскацією майна. З обвинуваченого стягнуто на користь держави 11 189 грн документально підтверджених витрат на залучення експертів та проведення експертиз. До вступу вироку в законну силу обвинуваченому залишено попередній запобіжний захід - тримання під вартою.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано впродовж 30 днів із дня його оголошення.