Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Бердичівський міськрайонний суд ухвалив обвинувальний вирок стосовно податківця, обвинуваченого за частинами 1, 2 статті 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства та ті ж самі дії, вчинені повторно), та за частинами 2, 3 статті 362 Кримінального кодексу України (несанкціоноване копіювання інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, що призвело до її витоку, вчинене особою, яка має право доступу до такої інформації, та такі ж самі дії, вчинені повторно).
Суд призначив обвинуваченому остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки та 6 місяців з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах податкової служби строком 3 роки. За частиною 1 статті 361-2 Кримінального кодексу України суд звільнив обвинуваченого від покарання у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Суд встановив, що восени 2020 року обвинувачений П. працював на посаді головного державного податкового ревізора-інспектора Житомирського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ Державної податкової служби у Житомирській області. Користуючись службовим доступом до інформації з обмеженим доступом, він зібрав та передав іншій особі інформацію про фінансово-господарську діяльність трьох підприємств, серед яких комунальне та державне, яка містилася у автоматизованих системах Державної податкової служби України. За свої протизаконної «послуги» податківець отримав 8 тисяч гривень.
Обвинувачений не визнав своєї вини в інкримінованих йому злочинах, серед яких і такий, що належить до тяжких, та які нарівні з корупцією становлять загрозу розвитку держави, стабільності й безпеці суспільства в цілому, сприяють підриву демократичних інститутів та цінностей. Проте його вина повністю доведена під час розгляду кримінального провадження. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.
Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 274/764/21.
Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, який вступив у законну силу.