Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8 серпня відбулася презентація результатів соціологічного дослідження сфери примусового виконання рішень судів та інших органів в Україні, проведеного на запит Проєкту ЄС "Право-Justice". Зазначене дослідження є частиною комплексного соціологічного опитування, яке включає вивчення проблем та основних викликів у чотирьох сферах – примусове виконання судових рішень, неплатоспроможність, нотаріат і судова експертиза.
Отримати судове рішення – половина справи, потрібно його ще виконати. Іноді власне виконання рішення суду займає більше часу, аніж сам судовий процес", - зауважила Ірина Жаронкіна, керівниця компоненту "Захист прав власності та виконання" Проєкту ЄС "Право-Justice".
"Ми поставили собі за мету дослідити, як бачать сферу виконання державні та приватні виконавці, з якими проблемами стикаються громадяни та юридичні особи, які звертаються за примусовим виконанням судових рішень, та боржники. Важливо було зрозуміти, який вплив на сферу примусового виконання в Україні мала повномасштабна війна", - додала Ірина Жаронкіна.
Презентуючи результати дослідження Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, розповів про методологію дослідження, яке проводилось із застосуванням глибинних інтервʼю, телефонних та онлайн опитувань. Дослідження проводилось з 19 травня по 30 червня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та Криму.
"Під час дослідження ми намагались дослідити три основні компоненти. Перший – як впроваджується реформування системи примусового виконання в Україні. Другий – як повномасштабна війна вплинула на сферу примусового виконання, які перепони виникають перед приватними та державними виконавцями. Третій – досвід співпраці з приватними та державними виконавцями і в цілому сприйняття населенням сфери виконання та її представників. Можу зазначити, що у нас вийшло надзвичайно ґрунтовне, навіть наукове, дослідження", – сказав Олександр Шульга.
Презентація Звіту.
Джерело фото: https://www.pravojustice.eu/