Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10 липня 2023 року ВРП, розглянувши подання заступника Генерального прокурора Антона Войтенка про надання згоди на утримання під вартою судді Брянківського міського суду Луганської області Снегірьова В.А., вирішила повернути це подання, оскільки повноваження Снегірьова В.А. як судді припинилися з дня отримання ним громадянства рф, а саме 13 липня 2020 року.
Як зазначено у поданні, Снегірьову В.А. на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 КК України за такі дії, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене в особливо великих розмірах, за що передбачено покарання від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відповідно до чинного законодавства повноваження судді припиняються в разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави.
Протягом І півріччя 2023 року звільнено 192 суддів
Протягом січня – червня 2023 року за загальними обставинами звільнено 191 суддю:
За особливими обставинами ВРП ухвалила звільнити 1 суддю – за вчинення істотного дисциплінарного поступку.
Григорій Усик: Зміни в доборі суддів однозначно будуть
Про це зазначив Голова ВРП Григорій Усик в інтерв’ю ІА «Укрінформ». Він укотре висловив переконання, що нинішня процедура підготовки суддів є досить обтяжливою та затратною. На сьогодні після тестування та виконання практичного завдання додаткова спеціальна підготовка в НШСУ триває один рік.
За словами Григорія Усика, більше уваги необхідно приділити практичному навчанню, можливо, передбачити стажування в судових процесах.
ВРП звільнила п’ятьох суддів у відставку
11 липня 2023 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:
13 липня 2023 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:
Упродовж І півріччя 2023 року до ВРП надійшло 78 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя. З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП з початку цього року розглянула 114 повідомлень суддів.
ВРП погодила перерозподіл видатків на фінансування першочергових потреб судової влади
ВРП погодила перерозподіл коштів державного бюджету, спрямований на збільшення видатків для Херсонського апеляційного суду і Миколаївського апеляційного суду, а також на деякі інші першочергові потреби – забезпечення оплати праці працівників апаратів судів, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях активних бойових дій і можливих бойових дій, та на фінансування окремих видатків споживання місцевих загальних судів Київської області.
На кожному засіданні ВРП розглядає 4–5 заяв суддів про звільнення. Про це сказав Голова ВРП Григорій Усик в інтерв’ю ІА «Укрінформ».
Григорій Усик припустив, що ВККСУ зможе вирівняти кадровий дисбаланс приблизно протягом півтора року.
«На мою суб’єктивну думку, урівняти дисбаланс між звільненими і призначеними суддями можна протягом року. Чому такий прогноз? Бо навіть якщо призначити понад 360 «суддів-п’ятирічок», письмові роботи яких має перевірити ВККСУ, а за моїми прогнозами за цей час ще близько 350 суддів підуть у відставку, це нічого не вирівняє. Процедури призначення суддів, проведення нового конкурсу займуть ще щонайменше півроку», – сказав очільник ВРП.
Протягом I півріччя 2023 року ВРП прийняла 6 рішень про надання згоди на утримання судді під вартою
ВРП ухвалила упродовж шести місяців 2023 року:
ВРП затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень
ВРП 11 липня 2023 року затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, з-поміж яких надання дозволу на повний доступ до Реєстру Бюро економічної безпеки України та Міністерства оборони України, встановлення строку публікування судових рішень Вищого антикорупційного суду, ухвалених за результатами розгляду адміністративних позовів про застосування санкції.
Григорій Усик: Війна не зупиняє судочинство
На цьому наголосив Голова ВРП Григорій Усик на XI Міжнародному судово-правовому форумі. У доповіді очільник ВРП зауважив, що війна – це виклик для держави, народу України, в тому числі для судової системи. У період дії воєнного стану правосуддя не припинялося, зокрема протягом 2022 року суди розглянули понад 2 млн справ. Здійснення правосуддя було припинено лише на тимчасово окупованих територіях або там, де тривають активні бойові дії. У зв’язку із цим змінено підсудність справ 171 суду, судді відряджені до судів, які працюють на підконтрольній Україні території.
«Повністю зруйновано 15 судів, 116 із 777 наявних у країні судів, тобто 15 %, мають різний ступінь руйнації. За попередніми розрахунками на відновлення судів необхідно понад 1,8 млрд гривень. Протягом 2022 року вже проведено аварійні відновлювальні роботи в 54 судах. На жаль, актуальним залишається питання безпеки, оскільки в судах стаціонарних об’єктів укриття є лише 63», – наголосив Григорій Усик.
ВРП має виступати ідеологом розвитку судової влади – Олександр Сасевич
На цьому наголосив член ВРП Олександр Сасевич на XІ Міжнародному судово-правовому форумі під час сесії, присвяченої темі кадрового забезпечення правосуддя.
Олександр Сасевич у своїй доповіді нагадав, що одним із головних завдань Вищої ради правосуддя було затвердження повного складу ВККСУ. Добір було проведено прозоро і публічно, співбесіди проводились у прямому ефірі.
«Ми прагнемо, щоб той стандарт, який запроваджувався під час відбору і співбесід із кандидатами до ВККСУ, було використано в подальшій практиці при доборі кандидатів на посаду судді», – сказав О. Сасевич.