Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Члени ВРП та працівники секретаріату Ради долучилися до благодійної ініціативи – здали кров
Члени ВРП здали кров для захисників, які боронять Україну від російських окупантів. Таким чином вносять свій скромний внесок у нашу спільну перемогу.
Співробітники секретаріату ВРП продовжили започатковану членами ВРП благодійну акцію з нагоди Всесвітнього дня донора крові та здали кров у Центрі служби крові НДСЛ «Охматдит». Працівники поділилися кров’ю та її компонентами для порятунку життя дітей, у тому числі і постраждалих від війни.
Водночас, співробітники ВРП здають кров не лише в рамках відзначення дня донорства, а й протягом усього року.
Делегація Вищої ради правосуддя перебувала з візитом у Раді Європи
Представники делегації, у складі якої члени ВРП Григорій Усик, Оксана Блажівська, Юлія Бокова, Інна Плахтій, Ольга Попікова, начальник правового управління Секретаріату ВРП Михайло Шумило, відвідали Європейський суд з прав людини.
ВРП визначила штатну чисельність служби інспекторів секретаріату ВККСУ
15 червня 2023 року ВРП визначила кількість інспекторів служби інспекторів секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – 51 інспектор.
Рішення ухвалено за зверненням ВККСУ, зважаючи на обсяги фінансування діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
У ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що «за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом колишнім суддям Апеляційного суду Донецької області та Донецького окружного адміністративного суду заочно повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України)». За даними слідства, у 2015 році судді залишилися на окупованій території і погодилися зайняти псевдопосади у так званому «верховному суді днр».
Повідомляємо, що Вища рада правосуддя звільнила Могутову Н.Г. з посади судді апеляційного суду Донецької області за вчинення істотного дисциплінарного проступку 9 лютого 2017 року. Шумакова Ю.В. була звільнена ВРП з посади судді Донецького окружного адміністративного суду за порушення вимог щодо несумісності 2 березня 2017 року.
У Люблянській декларації Європейської мережі рад правосуддя визначені орієнтири для судів
Суди, залишаючись відданими обов’язку захищати основоположні права громадян та верховенство права, повинні належним чином реагувати на нові виклики, що постають перед суспільством. Про це йдеться у Люблянській декларації, ухваленій на засіданні Генеральної Асамблеї Європейської мережі рад правосуддя (ЄМРП).
Текст Люблянської декларації (неофіційний переклад).
На зустрічі з Головою ВРП експерти Ради Європи запевнили у подальшій підтримці України
16 червня 2023 року відбулась робоча зустріч делегації Вищої ради правосуддя на чолі з Головою ВРП Григорієм Усиком із експертами Ради Європи Герхардом Райснером (Австрія), Ніною Бенетто (Словенія), Лореною Бахмаєр-Вінтер (Іспанія), Мариною Наумовською-Мілевською (Північна Македонія), Романом Савчуком (Україна).
Міжнародні експерти наголосили, що готові продовжувати надавати свою експертну допомогу щодо удосконалення законодавства в сфері правосуддя. Голова ВРП у свою чергу виказав готовність до подальшої тісної співпраці на міжнародних та національних майданчиках.