Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
#Просто_про_КАСУ
Хто такі учасники справи?
В адміністративних судах учасниками справи є:
- сторони,
- треті особи,
- а також органи та особи, які можуть звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Учасники справи реалізують надані їм процесуальні права та обов'язки в адміністративному процесі для того, щоб досягти певного правового результату, у якому вони зацікавлені. Саме ознака наявності юридичного інтересу щодо результату справи відрізняє осіб, які беруть участь у справі, від інших учасників адміністративного процесу, про яких поговоримо у наступних постах.
Для того, аби стати учасником справи особа має бути наділена правосуб'єктністю, тобто мати здатність виступати учасником правовідносин.
Поняття правосуб’єктності варто розуміти як правоздатність та дієздатність особи.
Адміністративна процесуальна правоздатність виникає у громадян з моменту їхнього народження і припиняється із смертю, а в юридичних осіб - з моменту їхнього створення до ліквідації.
Однак, щоб особисто брати участь в розгляді адміністративної справи людина повинна мати і адміністративну процесуальну дієздатність. Це здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові.
Водночас не варто забувати, що усі учасники справи мають процесуальні права та обов’язки. Правовий статус учасників справи регламентований § 1 глави 4 КАС України.
У наступному пості ми детально розглянемо поняття сторін в адміністративному процесі.
Нагадуємо, що за хештегом #Просто_про_КАСУ ви знайдете всі публікації у цій рубриці.